Jaka barwa światła do biura? Sprawdź nasz poradnik!

Ludzie spędzają w miejscu pracy średnio ponad 30 lat swojego życia. Dlatego miejsca pracy takie jak biura powinny być dobrze przystosowane, aby pełnione obowiązki były realizowane efektywnie. Nie można także zapominać o dobrym samopoczuciu, ponieważ praca powinna być także przyjemna. Takie założenia można osiągnąć poprzez montaż odpowiedniego oświetlenia. Co za tym idzie, trzeba dobrać odpowiednią barwę światła. Więcej informacji znajdziesz w naszym poniższym artykule. Zapraszamy do lektury

Energooszczędne oświetlenie do biura

Zastanawiając, się: jaka barwa światła do biura, trzeba pomyśleć o mocy. Nowoczesne oświetlenie nie tylko tworzy klimat, który sprzyja pracy, lecz także jest energooszczędny. W miejscu pracy jest wskazana dobra koncentracja, więc najlepsze będą poprawy dające chłodne światło. Tym samym najlepiej wybrać oświetlenie led, które potrafi pobierać nawet 80 mniej energii w porównaniu z tradycyjnymi świetlówkami. 

Oczywiście, doskonale wiemy, że trzeba w takie światło zainwestować i z pewnością zwiększą wydatki, jednak najlepiej potraktować to jako inwestycję. Po jakimś czasie wydane środki finansowe zwrócą się w postaci mniejszych rachunków za prąd. 

Barwa światła a biuro   

Tak jak wspominaliśmy, na rynku możemy wybierać oprawy oferujące barwę ciepłą i zimną. Ciepłe kolory o barwach żółtych najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach domowych tj. salon czy sypialnia, gdzie pożądany jest komfort i osiągnięcie efektu przytulności. Barwy chłodne utrzymują koncentrację, tym samym są najlepsze dla biur. W kontekście tego, jaka barwa światła do biura, to specjaliści zalecają kupić oprawy o barwie 4000K. 

Normy determinujące prawidłowe oświetlenie w biurze

Dobór odpowiednich opraw jest prostszy za sprawą przepisów BHP, które określają, jakie parametry powinny spełniać żarówki. Okazuje się, że strumień światła nie powinien przekazać więcej niż 500 lx. Stosując się do wytycznych, nasze oczy nie będą zmęczone i utrzymamy wysoki poziom efektywności zawodowej. 

(0)